Střední škola ‒ Centrum odborné přípravy technické Kroměříž

Naše škola je připojena do sítě eduroam®

eduroam® je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola se do projektu zapojila počátkem roku 2019.

Jeden účet. Kdekoliv.

Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská (zřizující) organizace, v tomto případě SŠ-COPT Kroměříž.

Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam® k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming.

Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Jak se připojím?

Kde se připojím?

Ve škole: SSID eduroam je vysíláno ve všech prostorách budovy školy na ulici Nábělkova. Aktuálně pokrytí zajišťuje 16 Wi-Fi access pointů.
Mimo školu: Síť eduroam® je možné využívat na stovkách míst po celém světě. Tady je mapa dostupnosti pro Českou republiku: https://www.eduroam.cz/…reen_cs.html

Konektivita. Duální.

Konektivita do internetu je dodávána dvěma protokoly v režimu dual-stack – IPv6 a zastaralým IPv4 u něhož je z důvodu globálního nedostatku adres prováděn překlad na privátní adresy a zpět. U protokolu IPv6 nejsou zahazována příchozí spojení, proto doporučujeme mít na připojených zařízeních bezpečně nastavený firewall.

Připojení do internetu je realizováno optickou linkou se symetrickým rychlostním profilem 200 Mbps bez agregace, která je dynamicky agregována (QoS) mezi jednotlivé uživatele bezdrátové sítě Wi-Fi a sítě Ethenet.

Všechna metadata o přihlášení, spojení a překladu adres jsou archivována na dobu 6 měsíců z důvodu zpětného dohledávání a dokazování případných incidentů.
Důrazně proto upozorňujeme: Chraňte si své přihlašovací údaje! Za jakékoliv jejich zneužití, i v rámci sítě eduroam®, je zodpovědný držitel daného účtu.

Dotazy DNS jsou zpracovávány servery CZ.NIC. Jejich IP adresy jsou 2001:148f:ffff::1 a 2001:148f:fff­e::1, respektive 193.17.47.1 a 185.43.135.1 pro IP­v4.

V případě problémů se obracejte na správce sítě:

Horák Ivo, Mgr.