Střední škola ‒ Centrum odborné přípravy technické Kroměříž

Připojení do sítě eduroam® - zaměstnanci

V síti eduroam® se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí – samotného uživatelského jména a realmu. Za uživatelské jméno, na něž jste zvyklí z ostatních systémů školy – zejména z operačního systému školního počítače – budete v rámci roamingu přidávat znak @ a realm coptkm.cz, tedy formát bude "←uživatelské jméno→@coptkm­.cz“.

Heslo je shodné s tím, které se používá pro přihlášení do operačního systému školního počítače.

Jak se připojím?

Jediný, zaručeně bezpečný, způsob připojení je pomocí konfigurační aplikace eduroam CAT, kterou naleznete na adrese https://cat.eduroam.org/?… nebo v případě OS Android stahujte aplikaci z Google Play.

Podrobný návod, jak aplikaci nastavit na různých zařízeních: https://www.eduroam.cz/…atel/sw/uvod

Android zařízení – aplikace z Google Play

Postupujte dle jednotlivých snímků v galerii. Vzhled se může lišit na různých verzích operačního systému Android. Návod byl vytvořen v Android 9 Pie, rozhraní bylo nastaveno na jazyk angličtina.

Certifikát

V případě, že je z nějakého důvodu není možné použít aplikaci eduroam CAT, z důvodu Vaší bezpečnosti ručně nakonfigurujte ověřování certifikátu RADIUS serveru a jeho doménového jména. Kořenový certifikát autority, která vystavuje certifikát pro RADIUS server je ke stažení níže. Doménové jméno serveru je DC01.COPTKM.lo­cal.

Kořenový certifikát školní certifikační autority
1.24 kB

Nastavení na novějších telefonech

Zde