Střední škola ‒ Centrum odborné přípravy technické Kroměříž

Účet na platformě Microsoft Office 365

Každý žák má automaticky, po dobu studia, zřízen účet na platformě Microsoft Office 365 s přiřazenou licencí Microsoft 365 Apps v hodnotě 4000 Kč/rok úplně zdarma. Bližší informace o tomto produktu přímo na webu Microsoft: https://products.office.com/…ess-software

Tato licence umožňuje instalaci aplikace Office pro počítač PC a Mac až na 5 zařízení. Po ukončení studia dojde ke zrušení účtu a vymazání všech dat.

Součástí je i e-mailová schránka na doméně zak.coptkm.cz, která je využívána ke komunikaci v rámci školy. Přihlásit se můžete po kliknutí tlačítko níže nebo přímo na adrese https://coptkm.cz/mail. Přihlašovací údaje se shodují s těmi, které se používají pro přihlášení do operačního systému školního počítače. Název e-mailové schránky a zároveň celé přihlašovací jméno je ve tvaru „<uživatelské jméno>@zak.cop­tkm.cz“.

Nastavení přeposílání zpráv

Pokud se nechcete pravidelně přihlašovat jen kvůli kontrole příchozí pošty, lze využít možnosti přeposílání zpráv na soukromou e-mailovou adresu.

 1. Přihlaste se na adrese https://coptkm.cz/mail.
 2. Otevřete Outlook Online v přehledu aplikací.
 3. Klikněte nahoře vpravo na ikonu ozubeného kola.
 4. Vyhledejte „Přeposílání“ a zvolte tuto stránku.
 5. Zadejte svou stávající adresu a uložte.

Nastavení v e-mailovém klientu

Pokud využijete možnosti přistupovat do schránky z e-mailového klienta na Vašem zařízení, existují dvě možnosti, jak jej nastavit.

 1. Pokud klient podporuje server typu „Exchange“, či přímo „Office 365“, zvolte tuto možnost. Adresa serveru je outlook.office365­.com, port 443.
 2. U klientů, kteří Exchange server nepodporují, je nutné využití dvojice protokolů IMAP a SMTP. V tomto případě je konfigurace následující:
  • Server IMAP: outlook.office365­.com; port 993; zabezpečení TLS; ověřovat certifikáty
  • Server SMTP: smtp.office365.com; port 587; zabezpečení STARTTLS; ověřovat certifikáty

V obou případech je přihlašovací jméno shodné s adresou e-mailové schránky.