Dne 14.4.2025 jsme se s třídou Mechanik elektrotechnik, 2. ročník, zúčastnili exkurze do společnosti Sfinx Holešov, tradičního výrobce cukrovinek s více než stoletou historií. Cílem exkurze bylo seznámit se s procesem výroby bonbonů a dalších sladkostí, které jsou známé po celé České republice i v zahraničí.
Po příchodu nás přivítali pracovníci firmy, kteří nám formou prezentace představili historii společnosti, její současnou produkci a významné milníky v její činnosti. Následovala prohlídka výrobních prostor, kde jsme měli možnost vidět jednotlivé fáze výroby – od přípravy surovin, přes vaření cukrové hmoty, až po balení hotových výrobků.
Žáci si nejvíce užili část, kde mohli ochutnat čerstvé bonbony přímo z linky. Pracovníci Sfinxu ochotně odpovídali na dotazy a přiblížili i technologické vybavení a systém kontroly kvality, který zajišťuje, že každý výrobek odpovídá vysokým standardům.
Exkurze byla pro všechny velmi přínosná a obohacující – nejen z hlediska poznání výrobního procesu, ale i z hlediska inspirace, jak může vypadat moderní potravinářská výroba v praxi.
Děkujeme firmě Sfinx Holešov za milé přijetí a poutavý program.
Mgr. & Mgr. Martin Doležal