Střední škola ‒ Centrum odborné přípravy technické Kroměříž

Automobileum 2024

Ve dnech 13. 5. a 14. 5. 2024 se družstvo školy ve složení David VÁVRA, Marian NOVÁK, Robert PILAŘ a Jaroslav JANIŠ účastnilo CELOREPUBLIKOVÉ DOPRAVNÍ SOUTĚŽE Automobileum 2024 pořádané v Hradci Králové.

Teoretická část probíhala první den v prostorách učeben Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vocelova. Soutěžní disciplíny prověřily znalosti ze zákona o provozu vozidel na pozemních komunikacích formou testů na počítačích. V další části soutěže probíhalo rozpoznávání druhů provozních kapalin, identifikace parametrů pneumatik a náhradních dílů vozidel. Řidičské dovednosti soutěžících se druhý den odehrávaly na polygonu S-DRIVE s.r.o.

Týmová práce družstva byla prověřována při výměně pneumatik na vozidle, fyzické dispozice prověřila jízda zručnosti na koloběžce a ovládáním vozidla v nízké rychlosti (vozidlo soutěžící tlačili) po vyznačené trati. Řidičské dovednosti v jednotlivých soutěžních disciplínách probíhaly na vytyčených trasách se suchými i mokrými povrchy. Vrcholem řidičských dovedností bylo řízení nákladního automobilu ve vyznačeném prostoru závodní trasy.

V celkovém pořadí jsme se jako družstvo umístili na 9. místě.

Gajdoš Josef, Ing., Bc.